Rezygnacja Prezesa SPRP

Rezygnacja Prezesa SPRP

Postprzez FIONA 24 lut 2011, o 17:21

29 stycznia 2011 w Poznaniu odbył sie "IV Zjazd SPRP" zwołany w trybie nagłym przez byłego wiceprezesa SPRP E.szafrańca i niektórych członków zarządu,którego kadencja upłynęła w ubiegłym roku.
Na zjazd stawiło się 28 osób,ale po upływie czasu jego rozpoczęcia dokoptowano dalszych 11 osób, walcząc gorliwie o frekwencję.Zatem na liczbę prawie 800 członków stowarzyszenia uprawnionych do udziału zjawiło sie 39 osób.
Zwołanie zjazdu odbyło sie z naruszeniem statutu,albowiem nie zachowano terminów jego zwołania i poinformowania wszystkich członków SPRP,a przedewszystkim naruszono drastycznie paragraf 24 wymagający konieczności uprzedniego wyboru delegatów po przekroczeniu liczby 750 członków.
W trakcie zjazdu Prezes SPRP w sposób zdecydowany i jednoznaczny przedstawił uchybienia i wady prawne działalności grupy inicjującej zjazd oraz sprawozdanie ze swej pracy ,w sposób miażdżący krytykujący nihilizm i brak jakiejkolwiek działalności pozostałych członków zarządu,którzy w najmniejszy sposób nie przejawiali żadnej inicjatywy w pracy na rzecz SPRP.
Celem zachowania kworum na zjeżdzie ,hurtowo,bez powiadomienia i możliwości konwalidacji lub zażalenia ,bez rzetelnych danych skreślono nagle 500 członków SPRP,podobno niepłacących składek.Aby ratować twarz swoją niekompetencją,skreślono także tych.....ktorzy zapłacili składki i....byli na zjeżdzie.
Protestując przeciwko takim zachowaniom Prezes SPRP podjął decyzję o rezygnacji z funkcji i natychmiastowo opuścił zjazd,odmawiając uczestnictwa w tej grotesce i dalszej komptromitacji. :oops: Pozostałe osoby wzajemnie wybrały sie do nowych władz SPRP.Zastanawiające jest ,że większość stanowią obecnie prokuratorzy wojskowi a nie z jednostek powszechnych a stowarzyszenie zostało zmargnalizowane do ok.200 członków a jak już widać swoją działalnośc bedzie opierać na powtórce z rozrywki czyli tzw. kurso-szkolenio-konferencjach z udziałem towarzystwa wzajemnej adoracji...i może o to chodziło.Jednak troche szkoda,jak niszczy sie osiągnięcia SPRP w imię partykularnych interesów.
FIONA
 
Posty: 50
Dołączył(a): 3 lut 2009, o 17:36

Re: Rezygnacja Prezesa SPRP

Postprzez Garrison 17 mar 2011, o 09:06

Trwają przygotowania do zwołania nowego Zjazdu SPRP i wyboru prawomocnych władz stowarzyszenia.Pełniącym obowiązki jest dotychczasowy prezes- Cezary Kiszka.
Garrison
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 sty 2009, o 17:05


Powrót do News i aktualności.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron